Batizado

26. juunil 2021 korraldab Berimba spordiklubi vööde andmise ja vahetuse ürituse “Cores da Alma”.

 

Batizado on capoeiristaks pühitsemise ja vööde andmise tseremoonia. Capoeiras, nagu ka teistes võitluskunstides, ei ole traditsioonilist standarditele vastavat kvalifikatsiooni tõusu. Sportlase vöö vahetuse – uueks vööks valmisoleku määrab treener lähtudes treeningute tulemustest.

Batizado protsessis näitab õpilane oma oskusi ja võimeid klubikaaslaste ning pere ringis. Tseremoonial saavad pealtvaatajana osaleda capoeirista lähedased, sõbrad ja tuttavad.

 

Üritus algab värvikast showst. Capoeiristade grupp demonstreerib oma esituses afro-brasiilia kultuuri läbi capoeira, muusika ja tantsu.

Sertifitseerimisprotsessis antakse kõigile võimalus enese tõestamiseks rodas (võitlusringis). Hinnatakse oskust suhelda partneriga, pidada dialoogi capoeira põhiliigutuste kaudu. Esmalt kutsutakse kordamööda välja õpilased, kes saavad oma esimese vöö. Järgnevalt mängivad capoeiristad, kellel juba on vöö. Mängu sisenevad sama taseme õpilased. Meistriga mängides saab pingutada ekstra. Mängu tempo muutub sõltuvalt aku pillide mängust. Rodale järgneb Troca de Cordão (vöö vahetus).

 

Batizado ja Troca de Cordão (vöövahetustseremoonial) avaldatakse austust ja jagatakse tunnustust capoeiristadele tehtud töö eest. Vöövahetuse tseremoonia on omamoodi stiimuliks capoeirista kasvamisel ja arengul. See ergutab sisemist energiat, motiveerib treeninguteks. Batizado on oluline kauaoodatud sündmus igale capoeiristale.